Czy Warto Inwestować W Ropę?

Dom maklerski Łomianki

Artykuł miesiąca mazowieckie

Chyba nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie uważana jest za czarne złoto. Wystarczy jedynie zauważyć jakie wielkie są ofert jej użycia. Nie wyłącznie widzi ona zastosowanie przy produkcji paliwa.

Dom maklerski Ciechanów

Składa się, że pochodne ropy można znaleźć w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i dostaje się z niej nawet podczas wytopu stali. Czy warto inwestować w ropę? Wiele inwestorów wciąż się zastanawia. Ale jak podejmą już decyzję, pojawia się kolejne pytanie: Jak inwestować w ropę, jaka posiada dużo obliczy?

Reklama

Inwestycja w działalności i ETF-y

Rozpocznijmy od tego, że jedno wydobycie ropy, do sprawienia gotowego towaru jest wysoce delikatny i podzielony na dobre czasy. Kolejno określają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z reguły największe korporacje cieszące się wydobycie ropy, montują w własnej pracy zarówno upstream kiedy również downstream. Czym stanowi zatem upstream? Mówiąc prościej jest zatem wybieranie złóż ropy co oznacza, że tworząc w współczesnym regionie, jest się beneficjentem cen ropy, które systematycznie wzrastają. Midstream jest i odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, jaka korzysta żyć skora do przetworzenia.

Dom maklerski Ciechanów

W współczesnym rejonie na giełdzie działa spółka Enterprise Product Partners. Nie odda się ukryć, że inwestorzy z obecnego sektora mogą pochwalić się znaczną stabilnością w zestawieniu do ostatnich, inwestujących w upstream. Dzieje się tak więc że stawki za sam transport materiału są nieznacznie zależne od ceny samej ropy. Ostatnim ze wspomnianych stanów jest downstream. Budzi się od każdymi elementami powiązanymi z przetwórstwem materiału w gotowy produkt. W jego charakter wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Oznacza to, że deweloperzy w współczesnym rejonie, zyskują w wypadku spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Ciechanów

Jak w popularniejszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Drinkiem z najprostszych systemów na inwestycję w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, który stanowi ściśle połączony z ceną ropy naftowej. Oznacza to, że potrafią istnieć zatem ETF na spółki z bogatych sektorów- połączonych z ropą naftową, lecz i kontrakty o małym okresie. Nie nieco jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a też całą strukturę opłat.

Dom maklerski Ciechanów

Które są instrumenty pochodne, o których wiedza przybliży Cię do kolejnej inwestycji?

Zainteresujmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, jednak przy wykorzystaniu różnych instrumentów pochodnych, jakie są pisane na targu uregulowanym, a i na targu rozumianym jako OTC. Nie nieco jednak, inwestorzy decydując się na takie rozwiązanie, muszą dokładnie rozróżnić typy ropy naftowej, a też czasy wykonania, i przede każdym znaczenie zarówno contango kiedy również backwardation. Przejdźmy teraz do ostatniego, że rosną na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Stanowią zatem:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się także mniej znanych rodzajów, które więcej są pisane na giełdzie. Najwyższy i najwygodniejszy handel kończy się zawsze na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI odznacza się przede każdym niższą gęstością i lżejszą ilością siarki niż różny rodzaj- Brent. Kontrakty na ten gatunek znajdziecie na giełdzie NYMEX. Stanowią zatem zazwyczaj kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent powstaje z mieszanki ropy z Morza Północnego. Zawiera ona większą ilość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a podobnie jest odpowiednio gęsta. Największy handel kończy się na platformie ICE i podobnie gdy w zeszłym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Przedsiębiorcy muszą jeszcze wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent uczyniła to, iż to WTI było właściwie droższym surowcem.

Dom maklerski Ciechanów

Nie nieco jednak wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła kolosalna zmiana stylu oraz wtedy dokładnie ropa Brent stała się droższa od WTI. W kwietniu zeszłego roku, ropa Brent była istotniejsza od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku miejsc na przechowywanie surowca. Przedsiębiorcy muszą i zrozumieć, przed podejmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą jeszcze zrozumieć różnicę pomiędzy ceną rynkową, która fachowo nazywa się spotową, a też ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa różni się dobrze od ceny terminowej. Wpływ nosi na ostatnie sporo czynników, i przede każdym etap stóp procentowych, kiedy również oczekiwana produkcja, a w szczególności popyt na indywidualny produkt. Gdy jednak inwestorzy przyjmują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą dokładnie zrozumieć terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że sama inwestycja w ropę to nie tylko kupno i sprzedaż krótkoterminowego kontraktu czy tegoż CFD. Inwestorzy mają szeroki zakres możliwości zarówno przy ETF, które także można zintegrować z nowymi, opcyjnymi strategiami. Gdy jednak inwestorzy dopiero co chcą wpisać na targ handlu czarnym złotem, muszą zrozumieć specyfikę surowca, a oraz elementów inwestycyjnych. To inwestycja w ropę naftową będzie szczególnie opłacalna. Dom maklerski Ciechanów

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments