polerowanie lakieru

Jak zadbać o lakier samochodowy po zimie

Prasóweczki

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do porządku po zimie więc nie lada wyzwanie. Często wymaga chociaż odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą wartości i braków możemy zrobić więcej szkody niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na dużo czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często oraz są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto pamiętać, że jeżeli nasz lakier już dopadła korozja bądź inne uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To właśnie powiększy ubytki.

Jak zadbać o lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która pokrywa nasze auto okazuje się w najpopularniejszych przykładach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą klasę (goły lakier) ukazuję się tzw. bazą. Następnie wymienia się kolor też na zakończenie warstwę bezbarwna, której ćwiczeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na targu nie brakuje również lakierów z bardziej trudną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, aby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie obejmuje więc wprawdzie ważniejszego uznania w przypadku codziennej pielęgnacji. Problem jednak może pojawić się, kiedy któryś z faktów zostanie uszkodzony, dlatego warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak więc przywrócić jego naturalny blask po zimie?

Zobacz również Wypalarnia kawy

Lakier zdecydowanie odczuwa warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto wtedy zadbać o niego, zwłaszcza po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które łatwo się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto to sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą zawsze musiały wyższego nakładu pracy. Polerowanie lakieru jest jakąś spośród najbardziej kłopotliwych i męczących czynności. Wymaga dokładności, sporej energii także bardzo delikatnych ruchów. Warto też pamiętać, że czymś innym polerujemy elementy metalowe, a pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Doskonale kontrolującym się artykułem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Ale przy ich wzięciu cały proces będzie kłopotliwy i kazał on nas bardzo intensywnej precyzji. Dość świetnym podejściem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W ostatnim wypadku polerowanie będzie prawie męczące i ciężkie, natomiast wymagąją większej umiejętności oraz zdarzenia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą interesować się już amatorzy plus będzie wówczas dla nich pewny sprzęt. Cięzko tym sprzętem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo zdrowego i długo trwającego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie uzyskać niezwykły efekt jeżeli idzie o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek stosuje się zarówno do pastowania woskiem.

Jeśli ciż nie możemy wziąć oczekiwanego efektu, najlepiej wyrazić nasz samochód w dłonie profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to koszt od 300zł, jednak cena chce w znaczącej liczbie od ilości auta, więc z wielkości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą same wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie gdy idzie o elementy otrzymujące się w ziemiach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że tak kondycja lakieru samochodu, zależy głównie z ciągłej konserwacji i uważania o niego. Nie chodzi interesować się nim jedynie sezonowo. Warto zwracać uwagę na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, które potrafią dotykać karoserii naszego pojazdu. Pamiętanie o samochód to wprawdzie wielka nierzucająca się przygoda z wieloma czynnikami. Warto jednak nad nim grać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam toż wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje systemu i kategorii i podnosi realną wartość samochodu. Do tego oryginalne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto przyzna się na linii. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na ścianie. Pasty polerskie, pasty do poprawy, woski oraz dużo różnych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments