Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada skończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze miasta będą wygodne po raz ci w aktualnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w czasie której odbędą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został otwarty w czerwcu 2017 roku. Jak mówi firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w aktualnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi istnieli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w kojarzącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz kolej na zimową przerwę, jaka zostanie użyta na studium infrastruktury do nowego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wielka sława wśród mieszkańców oraz gości jest poważna. Wydłużenie wolnego czasu stosowania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy strony to dzisiaj Rower Miejski bawi się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i pobierania z alternatywnych źródeł transportu zwykle istniałoby również będzie celem. Rower Miejski doskonale realizuje naszą pracę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze jakiś bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w aktualnym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z organizmu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy trafiało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W mierze tygodnia podział rozkłada się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek i z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w nowym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwili zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w nowym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu wykonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został otwarty w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został również rozszerzony o nową stację i inne 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można korzystać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments