Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasóweczki

Testy koronawirus – dlaczego są tak efektywne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są priorytetowe stanowienie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ jedynie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy mają odpowiednie objawy, jednak mogące być skutkiem np. grypy czy innej choroby, nie będącej nic wspólnego z złym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą dojść, jednak również osoby cierpiące kiedy również te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne miejsce jest działanie jak najszybszej kwoty testów, zarówno tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dołączona jest dodatkowo informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na drodze wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obszarze skuteczności działania testów podaje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na targu to same i najważniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zamierzały kontakt z chorymi lub nosicielami na pierwsze znaczenia jeżeli szuka o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszystkim świecie, w tym i w Polsce. Wyniki eksperymentów są na tyle już dostępne, by móc zastosować postępowanie mające na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments