W jaki sposób pozbyć się trądziku?

W jaki sposób pozbyć się trądziku?

Warto przeczytać

Choroby i stany zapalne skóry twarzy i ciała dotykają nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Z problemem tym zmagają się również nastolatkowie, głównie w okresie dojrzewania. Trądzik jest jednym z bardziej widocznych i uporczywych problemów, a walka z nim wymaga czasu, cierpliwości oraz systematyczności. Jak sobie z nim poradzić?

Trądzik – przyczyny

Okres dojrzewania to czas, gdy w organizmie młodego człowieka zachodzi bardzo dużo zmian. Wówczas pojawiają się pierwsze wypryski na twarzy, które mogą przerodzić się w długotrwały trądzik. Przyczyn jego powstawania może być wiele, a często trudno znaleźć tę jedyną. W dużej mierze rolę odgrywają bakterie, które żywią się sebum. Wówczas gruczoły łojowe zaczynają pracować ze zdwojoną intensywnością, co prowadzi do zatkania ich ujść. W efekcie rozwijają się bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i wyprysków.

Pomocne nie są też zawirowania hormonalne, przez które większość nastolatków zmaga się z trądzikiem. Przyczyną jego powstania może być także nieprawidłowa higiena twarzy, polegająca na stosowaniu środków oczyszczających skórę na bazie alkoholu. Chcesz zadbać o swój wygląd zewnętrzny i poddać się zabiegom kosmetologicznym? Pożyczka przez Internet to dodatkowy zastrzyk gotówki, którą będziesz mógł przeznaczyć na ten cel.

Pomoc dermatologa i kosmetologa

Bardzo ważnym krokiem w leczeniu i zapobieganiu trądzikowi jest bardzo uważna i dokładna pielęgnacja skóry. Ważne są także systematyczne wizyty w gabinecie dermatologicznym, w którym lekarz dobierze indywidualną metodę leczenia. Zestaw preparatów i systematyczna pielęgnacja skóry twarzy pozwoli wyleczyć trądzik, jednak wybór specyfików uzależniony jest od stopnia zaawansowania trądziku. W wielu przypadkach sprawdza się także doraźne stosowanie maści z antybiotykami.

W celu dobrania kosmetyków pielęgnacyjnych warto odwiedzić gabinet kosmetologiczny. Niektóre żele do mycia twarzy mogą wysuszyć skórę, co może przyczynić się do nasilenia objawów, dlatego lepiej skonsultować wybór kosmetyków ze specjalistą.

By złagodzić objawy trądziku warto zdecydować się także na zabiegi i peelingi, zwłaszcza te kwasowe. Owocowe nie podrażniają skóry trądzikowej, a wręcz przeciwnie, wspomagają gojenie się ran. Do popularnych zabiegów zalicza się także peelingi kawitacyjne, zabiegi głęboko oczyszczające, przy użyciu kwasu salicylowego, a także CPL. Chcesz wykorzystać pełen pakiet zabiegów oczyszczających na twarz? Pożyczka przez Internet pozwoli Ci sfinansować ten cel.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments